آشنائی با دشمنان یمانی آل محمد ع

آشنائی با دشمنان یمانی آل محمد ع

دشمنان یمانی آل محمد (ع) چه خصوصیاتی دارند؟ این مقاله با توجه به رفتار فعلی مخالفان، نشانه‌های این رفتار را در روایات اهل بیت (ع) جست و جو می‌کند.

اول باید بدانیم که مخالفان وصی امام زمان (ع) در وقت ظهور، دشمنان آل محمد ص محسوب میشوند گرچه ظاهراً شیعه و منتظر امام زمان ع باشند:

پیامبر ص فرمودند:

یهود هفتاد و یک فرقه شد، که هفتاد فرقه اش جهنّمى و تنها یک فرقه اش أهل بهشت است، و آن همان فرقه اى است که از وصیت موسى علیه السّلام پیروى کردند.

و نصارى هفتاد و دو فرقه شدند، هفتاد و یک فرقه اش أهل دوزخ و تنها یک فرقه ایشان أهل بهشت شدند، و آن همان گروهند که از وصیت عیسى علیه السّلام پیروى کردند.

و این امّت نیز هفتاد و سه فرقه خواهند شد، که هفتاد و دوتاى آنها در آتشند و تنها یک فرقه اش أهل بهشتند، و آن فرقه اى است که از وصیت من پیروى خواهند کرد!

از حضرت أمیر علیه السّلام نقل است که به رأس الیهود فرمود:

شما در دینتان چند فرقه شدید؟ گفت: بر چند و چند فرقه. حضرت علیه السّلام فرمود: کذب بافتى! سپس روى به مردم نموده و فرمود: به خدا قسم اگر مَسند برایم بیندازند و بر آن نشینم، به اهل تورات و اهل انجیل و اهل زبور و اهل قرآن به کتاب خودشان قضاوت و داورى نمایم. یهود هفتاد و یک فرقه شد، که هفتاد فرقه اش جهنّمى و تنها یک فرقه اش اهل بهشت است، و آن همان فرقه‌اى است که از یوشع بن نون وصىّ موسى علیه السّلام پیروى کردند.

و نصارى هفتاد و دو فرقه شدند، هفتاد و دو فرقه‌اش اهل دوزخ و تنها یک فرقه‌ی ایشان اهل بهشت شدند، و آن همان گروهند که از شمعون وصىّ عیسى علیه السّلام پیروى کردند.

و این امّت نیز هفتاد و سه فرقه خواهند شد، که هفتاد و دوتاى آنها در آتشند و تنها یک فرقه اش أهل بهشتند، و آن فرقه اى است که از وصىّ محمّد صلّى اللَّه علیه و آله پیروى خواهند کرد. -در این حال دست مبارک خود را بر سینه اش زد- سپس فرمود:

سیزده فرقه از آن هفتاد و سه فرقه تماما دوستى و مودّت مرا مى‌پذیرند، که تنها یکى از این سیزده فرقه أهل بهشتند، و ایشان گروه میانه رو هستند، و دوازده فرقه الباقى همه أهل آتشند.

الامالی شیخ طوسی، المجلس الثامن عشر ، ۵۲۳ – ۵۲۴ ؛ بشاره المصطفى، ص ۲۱۶ ؛ الاحتجاج، ج ،۱ ص ۲۶۳ ؛ بحار الانوار، ج ،۲۸ ص ۵ .

در کتاب غیبت نعمانی هم یک فصل مخصوص تحت عنوان: «سختی‌ها و ناروائی‌هایی که آٓن حضرت از مردم نادان می‌بیند» در باب هفدهم نگاشته شده است.

اما ببینیم آیا این «مردم نادان» که حضرت را آٓزار و سختی می‌دهند چه کسانی هستند؟ بت پرستان؟ مشرکین؟ یا وهابی‌ها؟

نه! همه آنها مسلمان نمایان ومدعیان پر طمطراق دین هستند!

مگر خشکه مقدسان و حافظان قران و نماز شب خوانان، پدر صاحب الزمان (ع)، یعنی مولا علی (ع) را خون به دل نکردند؟ تا آن جا که مجبور شد بیست و پنج هزار از آنان را بعد از این که سال‌ها نصیحت و آگاهی دادن در مغز خشک و متحجرشان کارگر نیفتاد و ول کن معامله هم نبودند، و مولا هر آیه ای از قران می آورد، آیه‌ای مقابلش می‌آوردند، لذا حضرت در ماموریت به ابن عباس چنین فرمود: لَا تُخَاصِمْهُمْ بِالْقُرْآنِ فَإِنَّ الْقُرْآنَ حَمَّالٌ ذُو وُجُوهٍ تَقُولُ وَ یقولون با آنها با قران استدلال مکن! هرچه بگوئی مقابلش آیه می‌گویند….

تا آن که هیچ راه حلی در قبال این خشک مغزان مدعی دین و دینداری، جز شمشیر باقی نماند و لذا مولا مجبور شد در جنگ نهروان، بعد از بی فایده ماندن همه بحث‌ها و روشنگری‌ها، همه را از دم تیغ بگذراند و فتنه‌شان را با ذوالفقار خاموش گرداند؟ همه قران خوان و نماز گزار و دین‌دار! و در نهایت هم بفرماید که:

ایها النَّاسُ فَإِنِّی فَقَأْتُ عَیْنَ الْفِتْنَهِ وَ لَمْ یَکُنْ لِیَجْتَرِئَ عَلَیْهَا أَحَدٌ غَیْرِی. نهج البلاغه
ای مردم همانا که من چشم فتنه را کور کردم و هیچکس جز من جرأت نمیکرد اینکار را بکند (یعنی شمشیر را بکشد و زمین را از لوث وجود عابدان و حافظان قران خشکه مقدس که جز خود کسی را به دینداری قبول ندارند پاک کند و چنانچه در اول انقلاب همینها رهبر انقلاب را خون بدل کردند تا اینکه صدایش علیه اینها در آمد)

آری همین گروه دینداران ! همین فتنه کور را در حین ظهور هم، با فرزند علی (ع) بپا خواهند کرد،

از غیبت نعمانی و از زبان مبارک امام صادق ع بخوانید و بشنوید:

إِنَّ قَائِمَنَا إِذَا قَامَ اسْتَقْبَلَ مِنْ جَهَلَهِ النَّاسِ أَشَدَّ مِمَّا اسْتَقْبَلَهُ رَسُولُ اللَّهِ ص

آن گاه که قائم ما(یمانی ع) قیام کند، از دست مردم جاهل و نادان سختیهائی می کشد که رسول خدا از دست مردم نادان جاهلیت نکشید!!!!

اگر فکر می‌کنید که امام زمان (ع) از دست مردمان نادان و بی دین این سختیها را می‌کشد، سخت در اشتباهید! بقیه حدیث را بخوانید:

عرض کردم چرا و چگونه یابن رسول الله؟ فرمود رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در حالی به سوی مردم آمد که آنان سنگ و چوب تراشیده را می‌پرستیدند، ولی وقتی قائم علیه السلام ظهور می‌کند، به سوی مردمی می‌آید که همگی قرآن را علیه او تفسیر و با آن استدلال می‌کنند!۰نعمانی باب ۱۷٫ حدیث۱و۲٫

ملاحظه می فرمائید! این نادانان و جاهلان! دینداران و اهل قران و تفسیر هستند و خود را صاحبنظر در دین می دانند! و به قائم (ع)، در دین اشکال می‌گیرند! که فتنه گر است! که بدعتگر است! که کذاب است و دروغگو! که از دین خارج شده!

یعنی همان فتنه ای که جدش امیرالمؤمنین با آن روبرو شد! و نهایتاً مجبور شد فتنه‌ی کورشان را با شمشیر بخواباند! چون به هیچ وجه قانع نمی‌شدند و دست بردار هم نبودند!!! و در حین آغاز جنگ نیز به اصحابش فرمود:

مَصَارِعُهُمْ دُونَ النُّطْفَهِ وَ اللَّهِ لَا یُفْلِتُ مِنْهُمْ عَشَرَهٌ وَ لَا یَهْلِکُ مِنْکُمْ عَشَرَهٌ . نهج البلاغه
این جاهلان و نادانان خشک مغز دیندار همه شان کشته خواهند شد، ده تا از آنها زنده نخواهد ماند و ده تا از شما کشته نخواهد شد!

و همین طور هم شد!

و این بار هم فرمودند: قران خوانان و اصحاب فقهای دین، در کوفه و نجف، «قران به دست!!» به جنگ قائم (ع) خواهند آمد! و با تأویل و دلایل قرآنی، علیه اش استدلال!! خواهند کرد! و ول کن هم نخواهند بود! تا نهایتاً کار بجنگ کشد! اما یکی از آنها زنده نخواهند ماند و یکی از اصحاب قائم ع کشته نخواهد شد!

امام باقر ع می‌فرماید : قائم ع به سوی کوفه رهسپار می شود. در آن جا شانزده هزار نفر از بتریه (کسانی که معتقدند امام مهدی (ع) فرزند ندارد) ، مجهز به سلاح در برابر او می‌ایستند . آنان قاریان قرآن و فقهای در دین هستند. پیشانی‌های آنها از عبادت بسیار پینه بسته و چهره‌های آنها بر اثر شب زنده داری زرد شده است . اما کاملاً منفق هستند. همگی می‌گویند : ای فرزند فاطمه برگرد ، زیرا که ما به تو نیازی نداریم . پس قائم (ع) در پشت شهر کوفه، از عصر روز دوشنبه تا شامگاه بر آنان شمشیر می‌کشد و همه‌ی آنها را بدون توقف می‌کشد . دلائل الامامه ص ۲۴۱ . معجم احادیث الامام المهدی ع ج ۳ ص ۳۰۶

طبعاً هم اکنون یمانی آل محمد (ع) و انصارش هم با همین فتنه روبرو هستند!

و لذا فرمودند علیه یمانی «التواء» خواهد شد!

التواء یعنی چه؟ یعنی همین جنگ و غوغائی که اهل دین و اصحاب فقهای آخرالزمان علیه اش راه انداخته اند! و با توسل به قران و حدیث! و ول کن معامله هم نیستند!

امیر المومنین (ع) فرمود : زمانی که قائم قیام کند از اهل فتوا (فتوا دهندگان) انتقام می‌گیرد . کسانی که ندانسته از خود فتوا می‌‌دادند . وای بر آنها و پیروان و تابعانشان. آیا دین ناقص بود که آنها کاملش کنند . یا در آن کجی و ناراستی بود که آنها راستش کنند. بیان الائمه ع ج۳ ص۲۹۸ . الزام الناصب ج ۲ ص ۲۰۰ . یوم الخلاص ص ۴۱۰

اصحاب سفیه مراجع فقط در یک تهاجم وحشیانه حدود سیصد نفر از انصار پاک و بیگناه را کشته و به خاک و خون کشیدند و هم اکنون صدها نفر در زندان‌هایشان مظلومانه محبوسند! بعد هم برای توجیه اعمال ضدبشری و وحشیانه‌ی خود به کذب و افتراء متوسل شده و به دروغ گفتند که قیام مسلحانه کردند و قصد ترور مراجع را داشتند! در صورتی که با تأکید فرموده بودند که قبل از خروج سفیانی هیچ قیامی نخواهد بود!

پس بی دلیل و بی جهت نبود که امام باقر علیه آلاف التحیه و السلام هزار و اندی سال پیش این موضوع را پیشگوئی کرده و هشدار دادند که:

-…..ولا یحلُّ لمسلمٍ أن یلتوی علیه، فمن فعل فهو من أهل النّار؛ لأنّه یدعو إلى الحقّ والى طریقٍ مستقیم). النعمانی ص ۲۶۴ و بحار۵۲ص۲۳۲٫
بر هیچ مسلمانی حلال نیست علیه یمانی وارد جنگ و غوغا شود! و هرکس اینکار را بکند از اهل آتش است (اگرچه دیندار و اهل قران باشد مثل خوارج)

و اینک ما نیز در این جا با همین جاهلیت، درگیر و دست به گریبان هستیم، اصحاب فقها، قران و حدیث به دست، به جنگمان آمده اند! و مگر می‌شود اصحاب امام زمان (ع)، انصارالمهدی و انصار سید احمد الحسن یمانی (ع) باشیم و با آن مصائب و مشکلات که آنها روبرو می‌شوند ما نشویم؟

و مگر نفرمودند ایمان نخواهند آورد مگر نادرترین‌ها:

والله لایکون … حتی تمحصوا و تمیزوا و حتی لا یبقی منکم الا الاندر فالاندر . نعمانی ص۲۱۶٫
ظهور نخواهد شد تا اینکه امتحان شوید و نماند مگر نادرترین‌ها در نادرترین‌ها

نادرترین‌ها در نادرترین‌ها یعنی چه؟ یعنی منتظران که خودشان در بین بشریت نادرترینند ، از هفت میلیارد یک در ده هزار هم نمی‌شوند! تازه از میان این نادرترین‌ها باز هم فقط نادر ترین‌ها، در اول کار ایمان خواهند اورد! الاندر فالاندر! و الان اول کاریم! که کم کم گوهرهای نادر لشگر ده هزارنفره دارند جمع می‌شوند! نادرترین‌ها در نادرترین‌ها! چنانچه در نهج البلاغه هم مولا امیرالمؤمنین می‌فرماید:

یَعْطِفُ الْهَوَى عَلَى الْهُدَى إِذَا عَطَفُوا الْهُدَى عَلَى الْهَوَى وَ یَعْطِفُ الرَّأْیَ عَلَى الْقُرْآنِ إِذَا عَطَفُوا الْقُرْآنَ عَلَى الرَّأْیِ …..
حَتَّى لَا یَبْقَى مِنْکُمْ إِلَّا قَلِیلٌ کَالْکُحْلِ.
آن گاه که هدایت( قران و احادیث ) را طبق هواپرستی‌ها و ریاست طلبی‌ها و منافع مادی خودشان تفسیر می‌کنند، خواهد آمد و هواها و نظرات را جمع کرده و طبق هدایت رفتار خواهد کرد، ( و طبعاً به منافع خیلی ها برخورده ، ترش کرده و دشمن خواهند شد، چنان چه با سید احمدالحسن (ع) دشمن شدند آنگاه که انگشت روی عیب و ایرادات حوزه‌ی نجف گذاشت)

تا این که (همه پشت خواهند کرد) و نخواهد ماند مگر اندکی مثل سرمه چشم (یعنی آن ده هزار گوهر و دردانه‌ای که با او قیام خواهند کرد)

و در این مسیر است که توهین‌ها و اهانت‌ها را باید متحمل شویم و بقول سید (ع) قتل در راه خدا فقط قتل جسم نیست، قتل شخصیت نیز هست! آن هم بدست دین داران مدعی و نهروانیان:

او قتل الشخصیه و هو اعظم من قتل البدن…. تسقیط شخصیاتهم فی المجتمع بقول الزور.. المتشابهات ص ۳۹٫
یعنی قتل شخصیت با اهانات و افتراها در جامعه و طرد شدنها از طرف طرفداران علمای بدکار، بالاتر از قتل بدن است، ( وضعیتی که امثال عماریاسرها و ابوذرها تحمل کردند)

از طرف مخالفینی که در ادعا سر بفلک می‌کشند و خود را صاحبان و متخصصان و دکانداران انحصاری دین!! می‌دانند، اما از علم و اخلاق و تقوی کمترین بهره را دارند، و به فرموده‌ی امام صادق (ع) جاهل‌تر از جاهلان دوران جاهلیت هستند با بت‌هایی از دین و حدیث و قران!!

اخلاق و سطح اخلاقی مخالفین!

مطابق روایت، یمانی ع را کسانی خواهند شناخت که با احــــــادیث اهل بیت (ع) آشنائی دارند… و بی‌اعتبار یا بی‌اهمیت نشان دادن روایات اهل بیت (ع)، تنها از سوی افراد جاهل یا مغرض ساخته است!

با علامات ظهور در روایات و آوردن اسامی افرادی مانند مبارک، فهد و عبد الله یا پنجاه ستاره در پرچم آمریکا یا ظهور فردی سیاه پوست به عنوان رئیس جمهور در آمریکا!! یا خلع فرمانروایان عرب توسط مردم منطقه یا ظهور ملخ‌های قرمز رنگ یا برگزاری انتخابات در عراق، یا پیروزی کردها در انتخابات یا وقوع شورش در حمص و سپس ادامه آن در دمشق و بعد تقاضای آنها از جامعه بی المللی برای کمک یا ظهور کف دست در آسمان که جزء پنج علامت قطعی هست یا علائم خروج سفیانی یا ظهور نشانه قرانی دخان و ظاهر شدن صدها نشانه دیگر، هر انسان صاحب بصیرتی یقین می کند قطعا در عصر ظهور قرار خواهیم گرفت تا جائی که امام صادق ع می فرماید هر کس مرگ عبد الله را برای من ضمانت کند، من قائم ع را برای او ضمانت می کنم!

و اگر وقت وقت ظهور است و سفیانی در حال خروج! ، انفراد پرچم یمانی ع و استدلال به شهادت قران و اهل بیت و معجزات و کرامات و علم لدنی موجود در چهل کتاب نوشته شده ایشان برای اهل حق، سر سوزنی تردید برای اثبات ادعای ایشان باقی نمی گذارد

البته بودند افرادی مانند همین افراد جاهل که به پیامبر حق (ص) و به امام حسین (ع) حق هم ایمان نیاوردند و با انواع بهانه‌ها، از یاری ایشان سر باز زدند…..!!!

همه و همه اینها نمونه و نشانه ای از سطح فکر و فرهنگ و علم و یابه عبارت بهتر نادانی مخالفین یمانی ال محمد ع است! که همانا بتحقیق دشمنان جدید آل محمدند و در روز مصاف با قائم آل محمد ع به همان سرنوشتی دچار خواهند شد که خوارج دچار شدند.

آری برادران! باید با صبر و تحمل همه سختی‌ها و تلخی‌ها و توهین و اهانت‌ها را در این راه بجان بخریم و چنانچه در غیبت نعمانی امده: سختی‌ها و ناروائی‌هایی که آن حضرت از مردم نادان می‌کشد ما هم بکشیم، تا پیام را به گوش همه برسانیم، تا حجت تمام شود. به شام و سوریه بنگرید! الیس الصبح بقریب!