اعتراض یمانی(ع) به صدام به دلیل نجس کردن قرآن

اعتراض سید احمدالحسن یمانی ع به صدام به خاطر اهانت کردن به قران

اعتراض یمانی(ع) به صدام به دلیل نجس کردن قرآن

وقتى که صدام ملعون، برای ادامه‌ی ارتباط با جنیان، دستور داد قرآن را با خون نجس خودش بنگارند، و کل قران که با خون نجسش نگاشته شده‌بود، در مراسم جشن تولد نحس او افتتاح گردید، تنها کسی که به این عمل شرم آور اعتراض فرمود، کسی نبود جز سید احمد الحسن (ع) که با صدور بیانیه و سخنرانی‌ها، صراحتاً به این عمل ننگین که همانا تعرض به قران بود، واکنش نشان دادند.

وقتى که صدام ملعون، برای ادامه‌ی ارتباط با جنیان، دستور داد قرآن را با خون نجس خودش بنگارند، و کل قران که با خون نجسش نگاشته شده‌بود، در مراسم جشن تولد نحس او در سال ۲۰۰۰ پرده‌برداری گردید، تنها کسی که به این عمل شرم آور اعتراض فرمود، کسی نبود جز سید احمد الحسن (ع) که با صدور بیانیه و سخنرانی‌ها، صراحتاً به این عمل ننگین که همانا تعرض به قران بود، واکنش نشان دادند. اما متاسفانه علمای حوزه، حفظ جان خویش را بر حفظ حرمت قران مقدم داشتند و سکوت کردند…

سید احمد الحسن (ع) صراحتا فرمودند: «این آخرین تولد ‌صدام ملعون است و تولد دیگرى نخواهد گرفت، زیرا که او بر خدا تجاوز کرد و خداوند او را حتماً مجازات خواهد کرد: (فصدام طاغیه و نال جزائه من الله بالسیف).

در حدیث قدسى شریف خداوند متعال فرموند: «الظالم سیف أنتقم به و أنتقم منه»  ظالم شمشیری است که به وسیله‌ی آن انتقام گرفته و از او انتقام می‌گیرم.

ایشان همچنین با صدور بیانیه‌ای رسمی به این موضوع اعتراض بسیار شدید فرمودند. برای دیدن متن بیانیه لطفا اینجا را کلیک فرمائید.

صدام بعضى از افرادى که با سید احمد الحسن(ع) ارتباط داشتند، حتی اگر به او مؤمن نبودند، را دستگیر کرد و از آنها در مورد امام (ع) تحقیق کردند تا ایشان را بیابند؛ و شکر خدا به نتیجه‌اى نرسیدند و دیری نپائید که ظالم دیگر (آمریکا) از آن ظالمِ به حدود خدا، انتقام گرفت…

گفتنی است که عباس شاکر جودی خطاط عراقی که در مقابل دریافت مبلغ ۳۰۰۰ دلار این کار را انجام داد، پس از کتابت این قرآن به درد چشم مبتلا گردید.

شرح ما وقع را می‌توانید در این مقاله‌ی انگلیسی از سایت ویکی پدیا ببینید.

برخی از خبرگزاری‌های فارسی زبان هم این واقعه را چنین گزارش کرده‌اند:

اخیرا در یکی از مساجد بغداد قرآنی دیده شده که ادعا می‌شود با خون صدام نوشته شده است.

«سی.ان.ان» نیز که این خبر را منتشر کرده است در این باره نوشت:

اکنون مقامات عراقی نمی دانند که تکلیفشان با این قرآن چیست؟ زیرا حفظ آن مشکل زاست و هم از بین بردن آن می‌تواند در میان مسلمانان تنش زا باشد.

گفته می‌شود که این قرآن در دهه‌ی ۹۰ با ۲۷ لیتر از خون صدام نوشته شده است و در حال حاضر در یک مکان در بغداد نگهداری می‌شود.

اخیرا خبر کشف قرآنی که صدام دستور داده بود با ۲۷ لیتر خونش نوشته شود به موضوعات جنجالی عراق تبدیل شده است.

این قرآن ۶۰۵ صفحه ای که هفته‌ای دو بار با حضور صدام ،یک پرستار و یک خطاط در طی دو سال نوشته شده است، حاصل ژست قدردانی صدام از خدا (شیطان) به دلیل نجات عدی پسرش از یک ترور بوده است.

صدام اساسا فردی سکولار بود که با این ژست خواست به نحوی خود را مذهبی نشان دهد.

بعثی ها در سال ۱۹۸۶ مدعی شده بودند که “صدام” در بیش از ۱۰۰ جلسه در یکی از مساجد بغداد حاضر می‌شده و با اهداء بیش از ۲۷ لیتر از خون خود به یک خطاط عراقی این قرآن را نوشته است!

برخی از دولتمردان عراق، مانند احمد چلبی، عقیده دارند که تمام آثار دوران صدام حسین باید نابود شود.

در برابر، کسانی مانند موفق ربیعی، مشاور امنیتی پیشین دولت عراق، عقیده دارند که باید با میراث دوران صدام به عنوان پدیده‌ای تاریخی برخورد کرد.

آقای ربیعی بر مراسم اعدام صدام حسین در پایان سال ۲۰۰۶ نظارت داشت.

آقای ربیعی به خبرنگار “گاردین” گفته است: «صدام حسین با تمام زشتی و با همه شرارتی که برای عراق و دنیا به بار آورد، به هرحال بخشی از تاریخ ماست. البته بخشی زشت از تاریخ ماست. هرچند خاطره او امروز ما را آزار می‌دهد، اما نباید او را فراموش کنیم، بلکه باید از آن درس بگیریم تا دیکتاتوری در عراق تکرار نشود.»

به گفته این دولتمرد عراقی، نسخه قرآن با خون صدام حسین باید محفوظ بماند، زیرا نمودی از بیرحمی و قساوت صدام حسین است.

او می‌افزاید که فکر نمی‌کند کسی مایل به دیدن این قرآن باشد، اما باید آن را برای آیندگان محفوظ نگه داشت.

علی موسوی، سخنگوی نوری مالکی، نخست وزیر عراق، به گاردین گفته است: «نباید تمام میراث باقی مانده از نظام صدام را نابود کرد، بلکه باید بخشی از آن را به عنوان یادبودهای دیکتاتوری و جنگ و اختناق محفوظ نگه داشت.»

شیعیان از صدام حسین عمیقا متنفرند و نسبت به حکومت ۳۵ ساله او حساسیتی ویژه دارند.

به نظر بیشتر شیعیان عراق، هر چیز مرتبط با صدام و نظام او را باید نابود کرد. به عقیده‌ی آنها طرفداران صدام حسین همچنان در عراق فعال هستند و مسئولیت بیشتر عملیات ترور و کشتار هم برعهده آنان است.

نه تنها شیعیان عراق، بلکه بسیاری از سنی‌مذهبان این کشور هم از بازگشت دوران صدام حسین وحشت دارند.

شیخ احمد سامرائی، از رهبران بانفوذ سنی در عراق است که مدتی از قرآن نوشته شده با خون صدام حسین حفاظت کرده است.

شیخ سامرائی عقیده دارد که عمل صدام از نظر دینی حرام است.

با وجود این، او چند سال با زحمت و مشقت در منزل خود و بستگان خود از این قرآن نگه‌داری کرده زیرا اعتقاد دارد که این کتاب، بخشی از میراث تاریخی عراق است.