مختصری از ادله دعوت مبارک

مختصری از ادله دعوت مبارک

مختصری از ادله دعوت مبارک

مختصری از ادله‌ی دعوت مبارك

سيد احمد الحسن ع براي اثبات حقانيت دعوت خويش، دوازده دليل ارائه فرموده‌اند كه هر كدام از آنها به تنهايي نيز براي اثبات كافي است، اين مقاله، بصورت مختصر اين دلائل را بيان مي‌كند

ادله يماني آل محمد ع براي شيعيان به شرح ذيل مي‌باشد:

سيد احمد الحسن ع براي اثبات حقانيت دعوت خويش، دوازده دليل ارائه فرموده‌اند كه هر كدام از آنها به تنهايي نيز براي اثبات كافي است:

۱- گواهي و شهادت صدها بلكه هزاران نفر از مومنين و  زيارت رسول الله ص و حضرت زهرا س و اهل بيت ع در عالم ملكوت و شهادت و گواهي  آنها ع به حقانيت سيد احمد الحسن ع ، و اينكه فرموده‌اند هر كسي جز ايشان باطل است.

البته اين امكان براي هر حق طلبي فراهم و مقدور است كه با خواندن دعائي خود اين شهادت ملكوتي را تجربه كند.

براي مطالعه تفصيل اينكه چگونه روياى صادقه يكي از راههاي شناخت حجت‌هاي الهي است، لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

۲- معرفت محكم و متشابه قرآن (علم لدني) و علم و حكمت كه انتشار شش جلد كتاب در خصوص متشابهات قرآن كريم و مجموعا چهل و يك جلد كتاب در خصوص راههاي آسمان و معارف اهل بيت ع كه ترجمه ۱۸ كتاب در اين سايت موجود است.
براي مطالعه تفصيل اينكه چگونه علم و حكمت و معرفت محكم و متشابه قران، يكي از راههاي شناخت يماني است، لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

۳- مكاشفات در بيداري مومنين و شهادت رسول خدا ص و اهل بيت ع به ايشان كه برخي از انصار در اين خصوص مكاشفاتي  را ديده‌اند

۴- وصيت رسول اكرم ص به اسم ايشان و صفتي كه ايشان را در آن بيان فرموده‌اند(اولين مومنين به امام مهدي ع)
براي مطالعه تفصيل اينكه چگونه نص و وصيت، يكي از راههاي شناخت يماني است، لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

۵- روايات متعدد اهل بيت ع در خصوص ايشان، محل تولد ايشان، سن ايشان، چهره ظاهري ايشان، غيبت ايشان و تمامي احوالات ايشان و شيعيان هم زمان با ظهور. براي ديدن خصوصيات ظاهري ايشان لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

۶- شهادت خداوند با استخاره به قران، به توجه به اينكه خداي سبحان منزه از آنست كه نسبت به كسي كه از او طلب نصيحت مي‌نمايد، خيانت نمايد

براي مطالعه تفصيل اينكه چگونه استخاره يكي از راههاي شناخت يماني ع است، لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

۷- دعوت به حق و راه راست و اقرار به حاكميت الهي در مقابل دعوت همه علماي شيعه به راه باطل و گمراهي، يعني دعوت به دموكراسي و انتخابات.

براي خواندن كتاب <كتاب حاكميت خدا، نه حاكميت مردم> نوشته يماني آل محمد ع لطفا اينجا را كليك فرمائيد.
۸- آگاه نمودن از اسرار غيبي و معجزات: از ايشان معجزات و كرامات فراواني ديده شده كه برخي از آنها در كتاب كرامات و غيبيات كه به زبان عربي تدوين شده است، موجود مي‌باشد. براي خواندن كتاب <كرامات و غيبيات> لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

در اين خصوص شيخ علي كوراني، از دشمنان ايشان و محقق معروف مهدويت، از ايشان طلب دو معجزه كرد كه البته پس از اعتراف خود ايشان نسبت به تحقق هر دو معجزه، ايشان خواستار معجزه سوم ديگري شد!

براي ديدن اعتراف شيخ كوراني به ديدن دو معجزه از امام احمد الحسن ع، لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

۹- دعوت از همه علما به مناظره، و دعوت از اهل هر كتابي براي مناظره به كتابهاي خودشان، دعوت اهل قرآن، به مناظره بر اساس قرآن، دعوت اهل انجيل به مناظره بر اساس انجيل، و دعوت اهل تورات به مناظره بر اساس تورات.

براي ديدن نحوه پاسخ و اسامي اشخاصي كه نامه به آنها فرستاده شده، لطفا اينجا را كليك فرمائيد.

كه البته كسي جرات اجابت دعوت ايشان را نداشت ولي باز هم انصار امام مهدي ع از همه مدعيان در فيس بوك يا چت روم يماني ع در مسنجر پالتاك دعوت به مناظره بر اساس ثقلين مي نمايد و مناظرات فراوان گذشته نيز جملگي با پيروزي قاطع انصار امام مهدي ع برگزار شده است بطوريكه پس از دوازده سال از شروع اين دعوت هنوز يك رديه در خصوص ادله اين دعوت مبارك به امضاي احدي از بزرگان نرسيده است.

انصار عرب زبان مناظراتي را طي سالهاي گذشته در شبكه ماهواره‌اي صفا با وهابي‌ها داشته‌اند، كه براي ديدن آنها مي‌توانيد به اين لينك رجوع فرمائيد.

۱۰- دعوت به مباهله
كه نشانه‌اي قراني است و براي همه فرستادگان الهي صادق است كه مطابق آيه مباهله در خصوص پيامبر ص و جانشينان ايشان ساري و جاري است و البته كسي از بزرگان، جرات اجابت مباهله با ايشان را نداشته است.

فَمَنْ حَاجَّكَ فيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكاذِبينَ . سوره آل عمران، ۶۱

پس هر كه در اين [باره] پس از دانشى كه تو را [حاصل] آمده، با تو محاجه كند، بگو: «بياييد پسرانمان و پسرانتان، و زنانمان و زنانتان، و ما خويشان نزديك و شما خويشان نزديك خود را فرا خوانيم سپس مباهله كنيم، و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار دهيم.»

۱۱- دعوت به قسم برائت
كه قسمى است سنگين كه هر شخصى به دروغ اين قسم را ياد كند قبل از سه روز هلاك مي شود  وسبحان الله كسى حاضر به انجام آن قسم نشد ، براى اينكه آنها حق را مي دانند ولى آن را انكار مي كنند.

كه البته مطابق تنها اجابت براي اين موارد، شخصي به نام حيدر مشتت بود كه پس اعلام امادگي در هفته‌نامه خود، در حرم حضرت عباس ع حاضر شد و بلافاصله پس از سوگند قبل از بيرون آمدن از حرم حضرت عباس ع به دليل سقوط يكي از پرچمهاي حرم بر سر او هلاك گرديد.

۱۲- دعوت از بزرگان علماي شيعه به درخواست هر معجزه‌اي
در اين خصوص سيد يماني ع، براي اثبات حقانيت دعوت خود از چند نفر از مراجع بطور خاص دعوت كرد كه مانند فرستادگان الهي از ايشان طلب معجزه كنند كه متاسفانه آنها باز هم نپذيرفتند! (افرادي كه يماني ع براي اين منظور از آنها دعوت فرمودند، عبارتند از: سيد على سيستانى – سيد محمد سعيد حكيم – شيخ محمد اسحاق فياض ازعراق و سيد محمد حسين فضل الله از لبنان)

گزیده ای از دعوت مبارک یمانی آل محمد احمد الحسن (ع) را در این کلیپ کوتاه ببینید: