معنای اولین ایمان آورنده به امام مهدی(ع) در وصیت پیامبر(ص) چیست؟

معنای اولین ایمان آورنده به امام مهدی(ع) در وصیت پیامبر(ص) چیست؟

مهدی اول مطابق وصیت پیامبر(ص)، اولین مؤمنان به دعوت امام مهدی(ع) بوده، که هدف از فرموده رسول خدا (ص) را روشن می‌کند به اینکه او اولین کسی است که به امام مهدی (ع) هنگام قیامش ایمان می‌آورد و این امر نیاز به این دارد که مهدی اول، قبل از قیام امام مهدی (ع) موجود باشد تا بتواند اولین ایمان آورنده به امام مهدی ع باشد. این وصف، همچنین بر اولین یاری کننده امام مهدی (ع) از سیصد و سیزده نفر نیز دلالت می‌کند. ایشان همان مولایی است که مطابق فرمایش امام صادق(ع) عهده‌دار امر امام مهدی(ع) خواهند بود.

امام صادق(ع) فرمود: برای صاحب این امر دو غیبت است. یکی از آنها طولانی شود تا بعضی از آنها بگویند مرده است و بعضی گویند کشته شده است و بعضی دیگر بگویند رفته و بازگشتی ندارد. از موضع و مکان ایشان اطلاعی ندارد چه از فرزندانش و چه دیگران مگر آن مولی که امر او را بر عهده می‌گیرد . الغیبه – الطوسی ص ۱۶۱ . الغیبه – النعمانی ص ۱۷۱ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۱۵۲ . إثبات الهداه ج ۳ ص ۵۰۰، الغیبه الکبرى ج۱ ص ۵۵

برای اطلاعات بیشتر لطفا از اینجا کلیک کنید.(لینک مبحث ششم: فرزند امام قبل او جهت زمینه‌سازى می‌آید. معنى اول مؤمنان در وصیت)