پرسش‌های بی پاسخ از فقهای آخر الزمان در خصوص دعوت یمانی ع

پرسش‌های بی پاسخ از فقهای آخر الزمان در خصوص دعوت یمانی ع

ضمن دعوت همه فقها و مراجع به مناظره، پرسشهایی بسیار ساده را از فقهای آخر الزمان می‌پرسیم تا همگان بدانند که دلیل سکوت فقهاء، صرفا برای پاک کردن صورت مساله ایست که هرگز پاک شدنی نیست!

موضوع دعوت یمانی(ع) از دو حال خارج نیست:

۱- یا این دعوت حق است و ایشان همانگونه که ادعا فرموده‌اند، و به همان صورتی که هزاران روایت متواتر این امر را تصدیق می‌کند، دعوتشان حق است که در این صورت، سکوت علماء و عدم یاری فرزند فاطمه س و وصی امام مهدی ع مطابق روایت امام باقر ص نتیجه‌ای جز جهنم نخواهد داشت!؟

امام باقر(ع) فرمود: در پرچـم‌ها پرچـمى هدایت‌کننده‌تر از پرچم یمانى نیست و آن پرچم هدایت است. چون که شما را به صاحبتان دعوت می‌کند، و اگر یمانى قیام کرد فروختن اسلحه حرام مى شود. و اگر یمانى قیام کرد، به پا خیز به سوی او. که همانا پرچمش پرچم هدایت است. و جایز نیست مسلمانان از او سرپیچى کنند، و اگر کسى این کار را انجام دهد از اهل جهنم مى‌باشد. زیرا که او دعوت به حق و هدایت به راه راست مى‌کند.
الغیبه – محمد بن ابراهیم النعمانی ص ۲۶۴ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۲۳۲

۲- یا این دعوت باطل است و بنابر اعتقاد فقهای ضاله آخرالزمان!، دعوت ایشان مصداق بدعت در دین خداست، پس باز هم مطابق فرمایش رسول خدا ص، به دلیل سکوت علمایی که موضوع را شنیده‌اند بر این بدعت، لعنت خدا بر آنها.

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص: إِذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فِی أُمَّتِی فَلْیُظْهِرِ الْعَالِمُ عِلْمَهُ فَمَنْ لَمْ یَفْعَلْ فَعَلَیْهِ لَعْنَهُ اللَّهِ. (الکافی (ط – الإسلامیه)، ج۱، ص: ۵۴)
پیامبر اکرم ص فرمودند: هنگامی که بدعتی در امتم ظاهر می‌شود، بر عالِم به آن واجب است، «علم» خود را اظهار کند، و گرنه لعنت خدا بر او باد.

هم چنان خود پیامبر ص، «علم» را نیز به دقت مشخص فرموده‌اند که منظور از علم چیست! «علم» اظهار نظر شخصی عالم نیست که از خود فتوا صادر کند! و بی‌جهت و بدون استدلال به فرستاده و وصی امام مهدی(ع) اسائه ادب کند!

قَالَ النَّبِیُّ صلى الله علیه و آله: إِنَّمَا الْعِلْمُ ثَلَاثَهٌ: آیَهٌ مُحْکَمَهٌ، أَوْ فَرِیضَهٌ عَادِلَهٌ، أَوْ سُنَّهٌ قَائِمَهٌ، وَ مَا خَلَاهُنَّ فَهُوَ فَضْلٌ».
پیامبر(ص) فرمود: یعنی جز این نیست که علم بر سه قسم باشد: آیه محکم، فریضه عادل یا سنت قائم!
کافی (ط – دارالحدیث)، ج۱، ص: ۷۶

تفسیر مرحوم سید خمینی ره در چهل حدیث ذیل حدیث فوق چنین است:

«بدانکه «آیه محکمه» عبارت است از علوم عقلیه و عقاید حقه و معارف الهیه و «فرضیه عادله» عبارت است از علم اخلاق و تصفیه قلوب. و «سنت قائمه» عبارت است از علم ظاهر و علوم آداب قالبیه». (خمینی، روح الله، چهل حدیث، ص ۳۹۱)
سید خمینی ره در جای دیگر به این حدیث شریف کافی اشاره می‌کند که علم را منحصر در سه چیز می‌داند در آنجا از «آیه محکمه» تعبیر به «علم عقاید» می‌کند.( خمینی، روح الله، شرح حدیث (جنود عقل و جهل)، ص ۸٫ )

با توجه به روایت متقن پیامبر اکرم ص، حال یا یمانی ع در دعوت خود صادق است که تبعیت فقهای آخر الزمان از ایشان واجب است و در صورت سرپیچی آنها از فرستاده امام مهدی ع لعنت خداوند بر آنها!

یا آنکه ایشان دعوتشان صحیح نیست و بدعتی در دین خدا ایجاد کرده، که باز هم مطابق فرمایش پیامبر ص، سکوت بر این بدعت و عدم اظهار علم مطابق فرمایش خود پیامبر ص مساوی است با نفرین پیامبر ص و باز لعنت خدا بر آنها…..

ضمن دعوت همه فقها و مراجع به مناظره، پرسشهایی بسیار ساده را از فقهای آخر الزمان می‌پرسیم تا همگان بدانند که دلیل سکوت فقهاء، صرفا برای پاک کردن صورت مساله ایست که هرگز پاک شدنی نیست!
قطعا فرار از پاسخ به این سوالات و مناظره با انصار، اثبات حقانیت این دعوت با دلایل و بینات روشن است و برای همه اهل ایمان البته موضوع هم اکنون نیز روشن است.

۱- آیا اهل بیت(ع) را در وعده خود در خصوص علائم قطعی و حتمی آخر الزمان صادق می‌دانید یا خیر؟؟

۲- آیا در هنگام ظهور امام مهدی(ع) فرزند دارند یا خیر؟؟
امام مهدی (ع) فرمود : بر محمد و آل محمد (ص) اینگونه صلوات بفرستید :
وَ صَلِّ عَلَى وَلِیِّکَ وَ وُلَاهِ عَهْدِکَ وَ الْأَئِمَّهِ مِنْ وُلْدِهِ وَ مُدَّ فِی أَعْمَارِهِمْ وَ زِدْ فِی آجَالِهِمْ وَ بَلِّغْهُمْ أَقْصَى آمَالِهِمْ دِیناً وَ دُنْیَا وَ آخِرَهً- إِنَّکَ عَلى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیر
… خداوندا بر ولیت ( امام مهدی ع ) و والیان عهد او ( امام مهدی ع ) و امامان از فرزندان او ( امام مهدی ع ) درود فرست و عمرشان را زیاد کن و زندگیشان را طولانی گردان … . الغیبه الطوسی ص ۲۷۳ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۱۷ . دلائل الامامه ص ۳۰۰ . مستدرک الوسائل ج ۱۶ ص ۸۹ . إثبات الهداه ج ۳ ص ۶۸۵ . بحار الأنوار ج ۹۴ ص ۷۸ . جمال الاسبوع السید بن طاووس ص ۴۹۴ . المصباح الکفعمی ص۵۴۶ . مفاتیح الجنان اعمال روز جمعه در صلوات ضراب اصفهانی

۳- آیا قبل از امام مهدی(ع) فرزندشان خروج و قیام خواهند کرد یا خیر؟

امام علی(ع) فرمود : مردی قبل از او( امام مهدی(ع) ) از اهل بیت‌اش (فرزندانش) به اهل مشرق خروج می‌کند . شمشیر را هشت ماه بر دوش خود حمل می‌کند . الملاحم و الفتن السید بن طاووس – باب ۱۳۳

۴- آیا یمانی ع، فرزند امام مهدی ع است یا خیر؟

مفضل بن عمر گوید: شنیدم امام صادق(ع) فرمود: برای صاحب این امر دو غیبت است. یکی از آنها طولانی شود تا بعضی از آنها بگویند مرده است و بعضی گویند کشته شده است و بعضی دیگر بگویند رفته و بازگشتی ندارد. از موضع و مکان ایشان اطلاعی ندارد چه از فرزندانش و چه دیگران مگر آن مولی که امر او را بر عهده می‌‌گیرد. الغیبه – الطوسی ص ۱۶۱ . الغیبه – النعمانی ص ۱۷۱ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۱۵۲ . إثبات الهداه ج ۳ ص ۵۰۰، الغیبه الکبرى ج۱ ص ۵۵

۵- آیا یمانی ع، وصی پیامبر ص هستند یا خیر؟

۶- آیا معیارهای شناختی را که اهل بیت ع و قران برای شناخت ایشان ارائه داده‌اند را قبول دارند یا خیر؟؟

۷- آیا بتریه غیر از کسانی هستند که یمانی ع را فرزند امام مهدی ع نمی‌دانند یا خیر و چرا؟

امام باقر (ع) می‌فرماید : قائم(ع) به سوی کوفه رهسپار می‌شود. در آن جا شانزده هزار نفر از بتریه (کسانی که معتقدند امام مهدی(ع) فرزند ندارد)، مجهز به سلاح در برابر او می‌ایستند. آنان قاریان قرآن و فقهای در دین هستند. پیشانی‌های آنها از عبادت بسیار پینه بسته و چهره های آنها بر اثر شب‌زنده‌داری زرد شده است. اما کاملاً منافق هستند. همگی می‌‌گویند: ای فرزند فاطمه برگرد، زیرا که ما به تو نیازی نداریم. پس قائم(ع) در پشت شهر نجف، از عصر روز دوشنبه تا شامگاه بر آنان شمشیر می‌کشد و همه آنها را بدون توقف می‌کشد . دلائل الامامه ص ۲۴۱ . معجم احادیث الامام المهدی ع ج ۳ ص ۳۰۶٫

۸- آیا قبول دارند که علائم قطعی و حتمی ظهور برای عبور از فتنه‌های آخر الزمان توسط اهل بیت ع به شیعیان ارائه شده یا خیر؟

۹- آیا قبول دارند لشکر ایشان در ابتدای قیام فقط ده هزار نفر بیشتر نیست یا خیر؟؟

ابو بصیر گفت که از امام صادق ع شنیدم که می‌فرمود: قائم(ع) قیام نمی‌کند مگر آنکه حلقه (یاران ایشان) تکمیل شود،‌ گفتم : تعداد این حلقه(یاران) چند نفر هستند؟ فرمود: ده هزار نفر.

الغیبه النعمانی ص ۳۲۰، إثبات الهداه: ۳ / ۵۴۵، ح ۵۳۳٫ حلیه الأبرار: ۲ / ۶۳۳٫ بحار الأنوار: ۵۲ / ۳۶۷، ح ۱۵۲

۱۰- آیا قبول دارند هم زمان با یمانی ع، کلیه حکومتهای همان زمان مصداق طاغوت هستند یا خیر؟

عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَال‏: کل رایه ترفع قبل قیام القائم، فصاحبها طاغوت یعبد من دون الله عز و جل
الکافی، ج ۸، ص ۲۹۵، ح ۴۵۲، وسائل الشیعه، ج ۱۵، ص ۵۲، ح ۶، بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۱۴۳ .

امام صادق(ع) فرمود: هر پرچمی قبل از قیام قائم، صاحب آن طاغوت است که غیر از خدای عز و جل را می‌پرستد.

۱۱- آیا قبول دارند که خداوند به وعده خود که توسط اهل بیت ع داده عمل می کند یا خیر؟؟

۱۲- نظر ایشان در خصوص دهها نشانه‌ای که با اسم و مشخصات کامل بر زمانه ما کاملا منطبق است و نشان می‌دهد سفیانی در حال خروج از شام است چیست؟؟

۱۳- آیا قبول دارند مطابق روایات متواتر از فریقین، بزرگترین دشمن ایشان فقها هستند یا خیر؟

امام باقر(ع) فرمود : زمانی که قائم قیام کند دشمنی آشکارتر از فقها ندارد و اگر شمشیر بدستش نباشد فقها فتوای قتل او را می‌دهند . بیان الائمه ع ج ۳ ص ۹۹

۱۴- آیا قبول دارند اکثر متشیعین مطابق روایت ایشان را انکار خواهند کرد یا خیر؟؟

امام باقر (ع) فرمود : قائم ما بعد از مایوس شدن از شیعیان بپا می خیزید ، مردم را سه بار دعــــوت می کند ، پس (اما) کسی جوابش را نمی‌دهد. دلائل الامامه : ص ۴۵۵

۱۵- آیا قبول دارند که مطابق روایت اهل مشرق و اهل مغرب او را در ابتدا لعن خواهند کرد یا خیر؟

امام صادق ع فرمود: پس هنگامی که او پرچمش را برافرازد، کسی در مشرق و مغرب باقی نمی‌ماند مگر آنکه آن را لعن کند! الغیبه النعمانی ص ۳۲۰ . إثبات الهداه ج ۳ ص ۵۴۵ . حلیه الأبرار ج ۲ ص ۶۳۳ . بحار الأنوار ج ۵۲ ص ۳۶۷

۱۶- آیا قبول دارند ایشان با احادیثی با شیعیان سخن می گویند که سفیهان آنها را انکار خواهند کرد یا خیر؟؟

امام صادق(ع) فرمود : اولین قائمی که از ما اهل بیت قیام می‌کند، با شما با احادیثی سخن می‌گوید که طاقت تحمل آن را ندارید، پس علیه او قیام می‌کنید. بحار الانوار : ج ۵۲ ص ۳۷۵٫

۱۷- آیا امکان دارد فقها، بخاطر منافع نامشروعشان در خصوص خمسی که امام مهدی ع آن را در دوران غیبت بر شیعیان حلال کرده بودند ولی آنها بر خلاف دستور امام مهدی ع آن را واجب و بعد آن را با اسراف مصرف می کنند جبهه گرفته باشند یا خیر؟

۱۸- آیا امکان دارد که دشمنان ایشان همان فقهایی باشند که نزول و ربا را در بانکهای اسلامی خود!! با فتوای خود حلال کرده‌اند!!؟؟

۱۹- آیا امکان دارد دشمنان ایشان همان فقهایی باشند که از بدعتی خودبافته به عنوان «علم رجال»، با سفسطه و به بهانه ضعف سند روایت، استفاده ابزاری کنند و هر روایتی را که دلخواه آنان نباشد، راحت انکار کرده و با سفسطه بگویند که سند آن ضعیف است با آنکه متواترا آن روایت نقل شده باشد؟؟

پیامبر (ص) فرمود : زمانی بر امتم می‌آید که از قرآن جز نوشته‌هایش باقی نمی‌ماند و از اسلام جز اسمش باقی نمی‌ماند . خود را مسلمان می‌خوانند در حالیکه دورترین افراد از آنند، مساجدشان آباد است ولی خبری از هدایت در آن نیست، فقهای آن زمان شرترین فقهایی هستند که آسمان بر آنها سایه افکنده است ، فتنه از آنها خارج می‌شود و به سوی خودشان نیز باز می‌گردد. الکافی ج۸ ص۳۰۷ . بحار الانوار ج ۵۲ ص ۱۹۰٫

۲۰- آیا قرار نبوده قائم(ع) با امر جدیدی بیاید که کسی تا آن زمان نشنیده بوده و کسی تا قبل از یمانی(ع)، از موضوع دوازده مهدی ع یا همان مهدیین ع هیچ اطلاعی نداشته با آنکه بیش از صد و بیست روایت در کتب معتبر شیعه در این زمینه موجود بوده؟؟

ابو بصیر گوید : امام باقر علیه السّلام فرمود : آن قائم، به امرى جدید و کتابى جدید و قضایى جدید قیام خواهد نمود، بر عرب سخت گران است، او را کارى جز با شمشیر نیست ، توبه‌ى هیچ کس را نمى‌پذیرد ، و در کار خدا از ملامت هیچ شخص خرده گیرى باک ندارد . الغیبه للنعمانی، ص۲۳۸٫

مالک جهنی گوید : به امام باقر (ع) گفتم ما صاحب این امر را با صفتی وصف می‌کنیم که احدی از مردم چنان نیست . امام باقر (ع) فرمود : نه والله که چنین نخواهد بود تا زمانی که خودش بیاید و بر شما بدان احتجاج کند و شما را به خود دعوت کند . غیبت نعمانی ص۳۳۷

ممنون خواهیم شد عزیزان اهل علم یا افرادی که به آقایان فقهاء، دسترسی دارند، با ذکر شماره و به دقت و حوصله پاسخ این سوالات ساده را بدهند تا مشخص شود بنیه علمی فقهای آخر الزمان با ادعاهای گزاف آنها در معرفت چقدر سنخیت دارد!!